Start / Bez kategorii / Spokój i szczęście

Spokój i szczęście

Możemy być stale szczęśliwi, ale najpierw musimy doświadczyć stanu spokoju ducha. Dlaczego stan spokoju jest ważny? Jeśli nie odczuwamy spokoju ducha, to wtedy doświadczamy  szczęścia jedynie przez krótki czas. Stałe szczęście to stan bycia, który wynika z wewnętrznego spokoju. Nie może być on naruszony przez uczucia wynikające z martwienia się, niepokoju lub stresu.

Naszą prawdziwą naturą jest zarówno spokój ducha jak i szczęście. Są to wewnętrzne właściwości, które należą do nas wszystkich. Pod wpływem zewnętrznych sytuacji tworzymy uczucia wynikające z martwienia się, niepokoju lub stresu, które nie są częścią naszej prawdziwej natury. W naturalnym stanie bycia wszyscy jesteśmy spokojni i szczęśliwi.

Poczuj to…

Mówienie o szczęściu i spokoju to jedna rzecz, ale uczucia to coś innego. Uczucia to doświadczanie tych słów. Ważne jest, by nauczyć się doświadczania szczęścia. Bez tego uczucia „żyjemy tylko w naszych głowach“, to znaczy, rozumiemy słowa, ale ich nie doświadczamy.

…wewnątrz

Aby być szczęśliwym, trzeba być wewnętrznie spokojnym. Bez wewnętrznego spokoju nieokiełznany umysł nie pozwoli doświadczać żadnej pozytywnej właściwości, nie mówiąc już o szczęściu. W połączeniu z wewnętrznym spokojem szczęście staje się radością, która jest głębokim doświadczeniem. Dzieje się tak dzięki sile wewnętrznego spokoju.

Top