Start / Bez kategorii / Siła spokoju jako nieprzemoc

Siła spokoju jako nieprzemoc

Czasami pokój istnieje pomiędzy państwami i ludźmi. Może długotrwały konflikt się skończył, traktat pokojowy został zawarty, spór został rozwiązany i przyzwolenie na istnienie odmiennych zdań zaaprobowane. Wydaje się, że nastał czas pokoju. Ale czy ten pokój jest prawdziwy? Czy jest głęboki? Czy to jest prawdziwy pokój? Czy też istnieje niechęć w umysłach i sercach? Czy są wciąż myśli nienawiści i zemsty? Czy wciąż istnieje bariera w otwartej komunikacji? Jeśli tak, to prawdziwy pokój nie został ustanowiony. Przemoc wciąż istnieje, pomimo że nie jest widoczna na ulicach lub słyszana w słowach.

Prawdziwy pokój tak naprawdę jest niemożliwy dopóki przemoc na wszystkich poziomach życia nie została zakończona. Prawdziwy pokój jest niemożliwy dopóki wszystkie intencje, motywacje i myśli nie są wolne od jakiejkolwiek formy niechęci lub odrzucania drugiej strony. Prawdziwy pokój tylko wtedy zaistnieje, gdy jest całkowita nieprzemoc wobec siebie, innych i wszystkiego.

W świecie, w którym przemoc jest walutą w wielu warstwach społeczeństwa, w świecie, w którym ludzie uczą się krytykować, a następnie negować siebie jako ludzkie istoty, osoby, które żyją w oparciu o nieprzemoc i znają najgłębszy spokój, są niezwykle rzadkie. Społeczeństwo, którego sposób życia jest wyrazem całkowitej nieprzemocy na każdym kroku prawdopodobnie nie istnieje… jeszcze! To wynika głównie z tego, że nikt tak naprawdę nie jest autentycznie i stale w swoim ugruntowanym stanie spokoju. Nikt jeszcze się nie nauczył, by myśleć i robić wszystko w oparciu o swój wewnętrzny spokój, więc tego wewnętrznego spokoju nie mogą jeszcze nauczyć innych. Może gdzieś na świecie istnieje taka społeczność, ale ona jest poza naszym zasięgiem wzroku. Jednak, nie zniechęcajmy się tym. Niech to nie stanowi wymówki, by nie zacząć. Nie czekaj na wygraną w Wimbledonie, jeśli nawet nie zacząłeś uczyć się grać w tenisa! Liderzy to ci, którzy zaczynają TERAZ. Dlaczego? Ponieważ rozumieją, że to jest właściwa rzecz do zrobienia. Istnieje tylko TERAZ! A wtedy jesteś liderem.

A więc spróbuj tego dzisiaj

Wizualizacja jest sposobem, by odegrać sceny przyszłości bez martwienia się o nią. Jeśli wizualizujesz sobie coś konsekwentnie przez pewien czas, wtedy wizja, którą tworzysz musi stać się rzeczywistością. To jest kolejna z tych wiecznych prawd. Patrz na siebie jako na tego, który jest całkowicie bez przemocy w stosunku do świata, innych i siebie. Wizualizuj również sobie to, że inni wchodzą w interakcje z tobą w ten sam sposób. Wzmacniaj ten obraz regularnie na ekranie swojego umysłu i on ostatecznie stanie się rzeczywistością. Musi tak być. Takie jest prawo.

Mike George, Don’t get mad get wise

Top