Start / Medytacja

Medytacja

Dlaczego warto medytować?

Zdecydowanie najlepszą i najbardziej bezpośrednią drogą do relaksu jest medytacja. To nie przypadek, że przez ponad dwa tysiące lat prawie każda „ścieżka mądrości” stosuje medytację jako zasadniczą metodę do osiągnięcia wszystkiego – począwszy od relaksu i stanu wewnętrznego spokoju, skończywszy na mistycznych stanach oświecenia.

Celem nauki medytacji nie jest stanie się mistykiem, ale zastosowanie tej praktyki jako sposobu na najgłębszą formę relaksu – duchowy odpoczynek. Każdy posiada w sobie głęboki, wieczny spokój w rdzeniu swojego istnienia, ale po prostu straciliśmy świadomość jego obecności. Każdy z nas jest duchową istotą emanującą niewidocznym światłem, żywą energią. Jakość tego światła i energii zależy od jakości naszych myśli i uczuć.

ludzJoachima

W dzisiejszych czasach medytacja jest najlepszą i najbardziej skuteczną metodą, aby wyjść spod wpływu przywiązania, lęku i cierpienia, które deformują naszą prawdziwą, dobrą energię. Jest ona najprostszym sposobem, aby zobaczyć i zmienić stare wzorce zachowań, mieć prawdziwy wgląd w odwieczne prawdy, usunąć mentalne blokady, które powstrzymują nas od odczuwania wewnętrznego spokoju i równowagi. Medytacja pomaga utrzymać naturalną uwagę, która chroni naszą psychikę przed wpływem zewnętrznych wydarzeń i sytuacji.

„Umysł jest źródłem naszych przekonań, obserwacji, doświadczeń, wspomnień i pragnień. Jest to najpotężniejszy mechanizm, którym dysponujemy, lecz zarazem jest czymś, czym najtrudniej kierować. Gdy nauczymy się wykorzystywać siłę umysłu, by poznać samego siebie, wyeliminujemy przyczyny niektórych najbardziej nękających nas trosk. Medytacja jest jedną z technik o najsilniejszym wpływie na umysł. Stosując tę niezwykle starą metodę, eliminujemy wszelkie uboczne wpływy, które dominują w naszym postrzeganiu i naszych reakcjach. Medytując, łączymy się ponownie z czystym, trwałym i promieniującym wnętrzem nas samych.”

Mike George, Sztuka relaksu

Top