Start / Bez kategorii / Spotkanie z Jayanti Kirpalani

Spotkanie z Jayanti Kirpalani

Uniwersytet Brahma Kumaris zaprasza na spotkanie

Życie w harmonii

Przywracanie równowagi w naturze

Harmonia jest synonimem wewnętrznego spokoju i równowagi, które dają poczucie szczęścia. Każdy pragnie szczęścia, każdy więc potrzebuje harmonii
– w swoim wnętrzu, w relacjach z ludźmi i w odniesieniu do środowiska naturalnego.

Nagranie audio
Życie w harmonii – Jayanti Kirpalani – 84 min.

  • Przemoc niszczy harmonię. Dlaczego działamy w taki sposób, że krzywdzimy naturę i siebie?
  • Jak zachować wewnętrzną harmonię w obliczu czegoś negatywnego?
  • Jak być wytrwałym w dążeniu do harmonijnego życia?

jayanti_kirpalani_272

Główny gość programu: Jayanti Kirpalani – duchowy lider, nauczyciel medytacji, międzynarodowy wykładowca i emisariusz pokoju od 45. lat. Jest regionalnym dyrektorem Brahma Kumaris
w Europie i na Bliskim Wschodzie. Reprezentuje Brahma Kumaris jako organizację pozarządową przy ONZ w Genewie. Przewodniczy delegacji Brahma Kumaris w Konferencji ONZ ds. Zmian Klimatu – COP19 w Warszawie w listopadzie 2013 r. Była przewodniczącą delegacji i mówcą podczas kolejnych COP od 2009 r.

Potrafi w jasny i klarowny sposób mówić o głębokich, duchowych prawdach. Jest ekspertem w dziedzinie wewnętrznego środowiska człowieka. Wyjaśnia, w jaki sposób stan naszych umysłów wpływa na to, czego doświadczamy w życiu. W swoich wykładach i publikacjach podkreśla, że erozja ludzkich wartości jest główną przyczyną kryzysu na świecie, w tym problemów z degradacją ekosystemu. Dlatego, chronienie naszego środowiska oznacza chronienie naszych wartości – życie w zgodzie z wartościami.

Zobacz wideo z Konferencji ds. Zmian Klimatu COP16 w Cancún – Meksyk, grudzień 2010 r.

Przedmówca: Duśka Markowska Resich – dziennikarka, reżyser i dramaturg. Autorka filmów ekologicznych prezentowanych i nagradzanych w Polsce i poza jej granicami. Jej życiowe motto: Śpiesz się ratować ziemię, pamiętając, że to właśnie My, Ludzie, jesteśmy teraz ginącym gatunkiem.

logo_env
Brahma Kumaris
Inicjatywa środowiskowa

Brahma Kumaris jest międzynarodową organizacją pozarządową posiadającą ogólny status doradczy (kategoria 1) przy Gospodarczej i Społecznej Radzie ONZ (ECOSOC) oraz status konsultacyjny przy UNICEF, afiliowaną przy Wydziale Informacji Publicznej Narodów Zjednoczonych (DPI). Jest także akredytowanym obserwatorem przy Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu (UNFCCC).

Brahma Kumaris aktywnie uczestniczy w wielu inicjatywach środowiskowych, włączając w to podnoszenie świadomości w ośrodkach BK oraz w lokalnych społecznościach. W Indiach angażuje się także w rozwój i stosowanie technologii odnawialnych źródeł energii, czego przykładem jest projekt budowy słonecznej elektrowni cieplnej „India One” (www.india-one.net).

14 listopada 2013 r., godz. 18:00 – 20:00
w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego
Warszawa, ul. Smulikowskiego 6/8
wstęp wolny

Miejsce: Związek Nauczycielstwa Polskiego, Warszawa, ul. Juliana Smulikowskiego, nr: 6 / 8,

Dojazd: jak do Hotelu Logos, wejście od strony Wybrzeża Kościuszkowskiego lub ulicy J. Smulikowskiego. Dojazd środkami komunikacji miejskiej: autobusem 185 do Wybrzeża Kościuszkowskiego; 118, 128, 155 do ul. Dobrej; 175 i 180 do Nowego Światu; tramwajem 4, 32, 24, 25 do Mostu Poniatowskiego.

Kliknij, aby zobaczyć mapę
smulikowskiego

Zgłoszenia i informacje:
warsaw@pl.brahmakumaris.org
tel. 517 200 065

Pobierz zaproszenie na spotkanie (pdf)

Jay_PL1

Jayanti_PL2

Jay_EN1

Jay_EN2

Download invitation (pdf)

brahmakumaris.pl
www.environment.brahmakumaris.org

Top